LECZENIE MAŁYCH ZWIERZĄT

kot w_oknieZajmujemy się zarówno małymi zwierzętami, takimi jak psy, koty, fretki, króliki, gryzonie, ptaki i gady, jak i końmi.

PROFILAKTYKA

- odrobaczanie i szczepienia zwierząt
- antykoncepcja hormonalna i chirurgiczna (sterylizacje i kastracje psów, kotów, fretek, królików, ogierów)
- badanie efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie i wystawianie zaświadczeń umożliwiających podróżowanie z naszymi zwierzętami do Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz do Skandynawii
- znakowanie psów, kotów, fretek i koni mikrochipami umiejscawianymi podskórnie i wystawianie paszportów umożliwiających swobodne poruszanie się po krajach Unii Europejskiej
- obserwacje psów po pogryzieniu człowieka w kierunku wykluczenia wścieklizny
- profilaktyka chorób odkleszczowych (preparaty przeciwkleszczowe i szczepienia przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze - przeciwko boreliozie i babeszjozie).

 

USG

Oferujemy możliwość badania ultrasonograficznego jamy brzusznej i zmian w tkankach miękkich.

Diagnostyka i monitorowanie ciąży.

 

LABORATORIUM

Oferujemy pełny zakres badań laboratoryjnych. Współpracujemy z laboratoriami weterynaryjnymi Vetlab i Śląskie Laboratoria Weterynaryjne.

- badanie krwi hematologiczne i biochemiczne
- badanie moczu ogólne, badania osadów, analiza kamieni
DSC 0489- badanie mikroskopowe zeskrobin i wymazów ze skóry, uszu, oczu
- badanie parazytologiczne kału w kierunku pasożytów jelitowych
- badanie mikrobiologiczne zeskrobin i wymazów ze skóry, uszu, oczu
- oznaczanie poziomu elektrolitów i pierwiastków
- oznaczanie poziomu hormonów
- badania immunologiczne 
- badanie mikrobiologiczne wymazów, kału, włosów i naskórka , antybiogramy,  autoszczepionki bakteryjne i wirusowe 
- badanie histopatologiczne (wycinków usuniętych tkanek, wycinków skóry)
- badanie serologiczne psów ( w kierunku chorób zakaźnych wywoływanych przez Borelia, Babesia, Chlamydia, Ehrlichia, Herpesvirus, Parainfluenza, Parvovirus, wirus nosówki, Toxoplasma gondii, Sarcoptes, Leishmania )
- badania serologiczne kotów ( w kierunku chorób zakaźnych wywoływanych przez Calicivirus, Herpesvirus, Chlamydia, Toxoplasma gondii, wirus panleukopenii, wirus bialaczki kotów, FIV, FIP )
- testy w kierunku podstawowych chorób zakaźnych psów i kotów również do wykonania ekspresowo na miejscu w Przychodni (np. przed pierwszym szczepieniem kota w kierunku białaczki)
- testy alergiczne  i immunoterapia swoista (odczulanie)
- oznaczanie grup krwi u psów i kotów

POŁOŻNICTWO

Przygotowanie suk do krycia, pomoc przy kryciu, monitorowanie ciąży i pomoc okołoporodowa, rozwiązywanie ciężkich porodów zachowawczo i operacyjnie, w Przychodni, jak również w domu Pacjenta.

5833419295 5a534d5d09_bSTOMATOLOGIA

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, ekstrakcja zębów, usuwanie przetrwałych mleczaków, korekcja zębów policzkowych i siecznych u gryzoni i królików, zabiegi na dziąsłach. Leczenie przewlekłego zapalenia dziąseł. Profilaktyka chorób przyzębia.
Odpowiemy na wszystkie trudne pytania dotyczące mycia zębów psom i kotom.
Pokażemy jak to robić w praktyce!

OKULISTYKA

Leczenie zachowawcze i operacyjne chorób oka. Plastyka powiek, drobne zabiegi kosmetyczne, usuwanie brodawek i innych zmian na powiekach. Przepłukiwanie kanałów nosowo-łzowych, leczenie schorzeń trzeciej powieki. Usuwanie ciał obcych. Ekstyrpacja gałki ocznej. Profilaktyka schorzeń oka. Kosmetyka powiek w praktyce.

CHIRURGIA

4706839409 43d5a95710_o

Zabiegi kosmetyczne na skórze, usuwanie zmian skórnych i guzów. Chirurgia układu rozrodczego – operacyjne rozwiązywanie porodów, operacja ropomacicza. Zabiegi na pęcherzu moczowym. Zabiegi onkologiczne. Operacje przepuklin pępkowej i pachwinowej. Usuwanie gruczołów okołoodbytowych. Laparotomia diagnostyczna. Inne.
Zabiegi sterylizacji i kastracji psów, kotów, fretek, królików, gryzoni.

Sterylizację wykonujemy z małego cięcia, co gwarantuje zmniejszenie dolegliwości pooperacyjnych i szybką rekonwalescencję. Kotki po zabiegu mają ranę długości 1 cm  i założony 1 szew.

Wszystkie zwierzęta po zabiegach i narkozie są wypuszczane do swoich domów dopiero, gdy potrafią wstać o własnych siłach, co zapewnia bezpieczeństwo zwierzętom i poczucie bezpieczeństwa Opiekunom naszych Pacjentów. W czasie wybudzania są pod opieką lekarzy.
Po zabiegach nasi Pacjenci w zależności od potrzeb mają zakładane specjalne ubranka pooperacyjne, opatrunki lub kołnierze hiszpańskie w celu zapewnienia najlepszych warunków dla gojenia się rany pooperacyjnej.
Przygotowanie zwierząt do narkozy i operacji. Wymagane jest badanie pracy serca i układu oddechowego, w pewnych przypadkach może być wymagane badanie ekg i usg serca. Dobrze również wykonać podstawowe badanie biochemiczne i morfologiczne krwi, szczególnie u zwierząt starszych niż 8 lat, co dostarcza informacji o stanie klinicznym operowanego organizmu. W dniu zabiegu zwierzę powinno być przegłodzone 12 do 24 godzin w zależności od zabiegu.


2130479910 be3f5cc66a_bCHOROBY WEWNĘTRZNE

DERMATOLOGIA

PORADY PSYCHICZNE I BEHAWIORALNE

CHOROBY ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH (PTAKI I GADY)

CHOROBY MAŁYCH SSAKÓW

EUTANAZJA

W ciężkich nieuleczalnych przypadkach  pomożemy humanitarnie ulżyć cierpieniu zwierząt. Zapewnimy też przekazanie ciała zwierząt do krematorium dla zwierząt (w świetle obecnej litery prawa zabronione jest grzebanie zwłok zwierząt).

Copyright (c) 2012 www.lekarz-zwierzat.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i produkcja: Kolory Sieci.